Aastra 5000

Pokud máte ústřednu Aastra 5000 a rádi byste ji propojili s Vaším 2N IP interkomem, můžete tak učinit pomocí protokolu SIP. Schéma propojení všech zařízení v síti můžete nalézt na obrázku níže.

Nastavení Aastra 5000

Spusťte Aastra Management Portal (AMP) a vytvořte nového SIP účastníka s číslem 2000. Při jeho konfiguraci nastavte parametr Number of line keys na hodnotu 2. 

V příkladu níže si ukážeme nastavení parametrů pro 2N IP interkom, který bude zaregistrován k Aastře 5000 jako stanice 2000.

Aby správně fungovalo automatické vyzvedávání hovoru na straně 2N IP interkomu, musí být pole Call waiting nastaveno na “ACCEPT AND BEEP”.

Nastavení 2N IP interkomu

Konfigurace 2N IP interkomu se provádí pomocí integrovaného webového rozhraní. Připojte se tedy na IP adresu interkomu a přejděte do sekce Další nastavení -> Nastavení SIP. Zde vyplňte požadované parametry, kterými jsou přihlašovací jméno, heslo a IP adresa SIP proxy (Aastra 5000). Na závěr nezapomeňte aktivovat registraci nastavením parametru Povolit registraci na "Ano".

Po nastavení registrace se přesuňte do sekce Další nastavení -> Audio kodeky a povolte zde kodeky G.711u (PCMU) a G.711a (PCMA).
Pokud budete Váš 2N IP interkom používat také pro video hovory, je nutné povolit video kodek. Jděte do sekce Další nastavení -> Video kodeky a povolte zde kodek H.264. Kvalitu a rozlišení videa můžete upravovat pomocí parametrů v sekci Nastavení video kodeku.
Pro vzdálené otevírání zámku dveří pomocí IP telefonů, je nutné nastavit kód zámku. Ten můžete nastavit v Základním nastavení -> 1. Spínač, kde můžete zadat až deset obecných kódů pro otevírání připojených dveří.
Nyní pokud půjdete do sekce Základní nastavení -> Tel. seznam a uložíte zde na pozici 1 telefonní číslo Vaší IP stanice, bude po stisknutí prvního tlačítka rychlé volby tato stanice zavolána.