Skype for Business

Obsah

O produktu

Popis integrace

Testované verze

Použité symboly

O produktu

Skype for Business (SfB) je platforma původně známá jako Microsoft Lync Server. Jedná se o "Unified Communication" (UC) řešení, které integruje nejběžnější kanály profesionální komunikace zahrnující "Instant Messaging" (IM), VoIP (voice over IP), přenos souborů, webové konference, hlasovou schránku a email.

Popis integrace

Pouze video stream z lokálních video zařízení může být zasílán skrze SfB. Abychom tedy mohli zobrazit video z 2N IP interkomů na počítačích uživatelů, tak proto musíme použít software 2N® IP Eye. Otevírání dveří může být prováděno pomocí tlačítek na 2N® IP Eye pop-up okně, anebo zasláním patřičného kódu skrze audio kanál pomocí DTMF (výchozí nastavení 2N IP interkomu je 00* - Hardware / Spínače / Spínač X / Kódy pro sepnutí / ... ).

Nastavení 2N® IP Eye není součástí této webové stránky, nicméně všechny potřebné informace naleznete v tomto FAQ: 2N® IP Eye - Jak jej nastavit s 2N® IP interkomem

Testované verze

Server: Skype for Business 2015 6.0.9319.0  (tick)

Client: Skype for Business 2016 16.0.4318.1000  (tick)

Příklad konfigurace

2N IP interkom používá pro komunikaci se Skype for Business SIP protokol a transportní metodu TCP. Doručujeme použití statické IP adresy pro 2N IP interkom.

Nastavení SIP

V této sekci je třeba nastavit telefonní číslo interkomu, transportní metodu a lokální SIP port.


Nastavení adresáře

Použijeme tzv. "SIP Direct" formát včetně čísla volané stanice, prefixu, domény SfB a příslušného komunikačního portu (musí odpovídat nastavení SfB níže). Pro zobrazení pop-up okna 2N® IP Eye na počítači musíme do pole "Adresa IP Eye" nastavit IP adresu příslušného počítače.

Ze všeho nejdříve musíme vytvořit nového uživatele ve Skype for Business serveru, který bude přijímat hovory z 2N IP interkomu. Číslo stanice uživatele a prefix jsou definovány v poli "Line URI". Prefix (v našem případě kód země) není nutný, ale v takovém případě bude potřeba upravit konfiguraci v adresáři 2N IP interkomu a také konfiguraci "Voice Routing", která je popsána níže.

Ujistěte se, že máte definovaný "mediation pool" ve Skype for Business serveru.

Vytvořte novou PSTN Gateway. IP Adresa nastavená ve FQDN poli musí odpovídat IP adrese 2N IP interkomu.

Vytvořte nový Trunk s IP adresou a portem odpovídající IP adrese 2N IP interkomu a jeho lokálnímu portu pro SIP.

Aby server akceptoval změny, tak je potřeba abychom potvrdili změnu topologie stisknutím pravého tlačítka na váš server a poté vybrali: "Topology / Publish".

Restartujte služby stisknutím tlačítka "Run again".

Route, PSTN a trunk musí být nastaven v menu "Voice Routing".

Ve příkazovém řádku SfB musíme přidat nové analogové zařízení. Použijte příkaz, který je níže, pouze upravte IP adresu "gateway", která musí odpovídat IP adrese 2N IP interkomu.

Pro ověření, že zařízení bylo úspěšně přidáno do systému, můžete použít následující příkaz.

Použité symboly

(tick) - Ověřeno s videem

(green star) - Ověřeno pouze s audiem

(warning) - Omezená funkce

(error) - Nekompatibilní