6.1 Uživatelé a Skupiny
Zakládání uživatelů
Nastavení uživatele se nachází spolu s nastavením skupin v menu Uživatelé – Uživatelé a Skupiny. V levé části menu je zobrazen přehled vytvořených skupin, podskupin, uživatelů a jednotlivých stanic. Po vyvolání kontextového menu v této části je k dispozici několik voleb. Aktivní jsou vždy pouze ty volby, které mají na dané úrovni smysl.
Struktura menu od skupin až po jednotlivé stanice uživatelů
Parametry jsou následující:
- Přidat uživatele – volbou se vyvolá dialog pro přidání uživatele do zvolené skupiny či podskupiny.
- Přidat stanici – volbou se vyvolá dialog pro přidání stanice pro zvoleného uživatele.
- Kopírovat stanici – volba umožňuje vytvořit zvolenému uživateli stanici se shodným nastavením jako má aktuálně zvolená stanice. Po uživateli je požadován pouze název vytvořené stanice.
- Založit průvodcem – volbou lze vyvolat průvodce vytvářením stanic. V rámci tohoto průvodce lze vytvářet automaticky stanice určitého typu s čísly v konkrétním rozsahu, a nebo stanice importovat ze souboru.
- Přidat skupinu – tato volba přidá skupinu uživatelů nejvyšší úrovně. Pokud není založena alespoň jedna skupina uživatelů, nelze přidávat podskupiny ani samotné uživatele (tyto volby jsou nepřístupné).
- Přidat podskupinu – volba slouží k přidání podskupiny v rámci skupiny vyšší úrovně, která je ve chvíli otevření kontextového menu označená. Podskupiny lze vnořovat v několika úrovních.
- Přesunout na nejvyšší úroveň – volbou lze zvolený objekt přesunout na nejvyšší úroveň mimo veškeré založené skupiny a podskupiny.
- Přesunout obsah skupiny – přesune obsah vybrané skupiny do jiné.
- Nastavit výchozí parametry – umožňuje rychlé nastavení všech parametrů nově vytvořené skupiny na výchozí hodnotu (shodné s volbou Nastavit parametry jako na Default IN u typu přenašeče v nastavení 2.5 Možnosti přenašečů).
- Odebrat – touto volbou lze odebírat existující uživatele, podskupiny i skupiny. Volba není aktivní v případě, že skupina či podskupina obsahuje vnořený objekt (podskupinu nebo uživatele). Pro odstranění takové skupiny či podskupiny je potřeba nejprve vnořené objekty odstranit, nebo v případě uživatelů třeba i přesunout do jiné skupiny.
- Přejmenovat – volbou lze přejmenovat aktuálně zvolený objekt bez ohledu na to, zda se jedná o skupinu, uživatele nebo stanici.
- Přesunout do – volba slouží k přesunu uživatelů mezi skupinami a podskupinami.
- Najít F3 – volbou lze aktivovat dialog pro vyhledávání položek v rámci přehledu. Vyhledává se dle nastavených kritérií na všech úrovních od skupiny až po stanice.
- Najít další F5 – volba je přístupná po použití funkce Najít a vyhledává další výskyt zadaného výrazu.
- Rozbal vše – volbou lze snadno rozbalit celou strukturu skupin a podskupin s uživateli a stanicemi.
- Zavři vše – volbou lze snadno zavřít celou strukturu skupin a podskupin s uživateli a stanicemi.
Pro snadný přesun existujících stanic, uživatelů, podskupin či celých skupin je v tomto menu implementováno přesouvání záznamů myší, označované také jako drag & drop.
Při vytváření skupiny a podskupiny jste dialogem vyzváni pouze k zadání jejího názvu. Při vytváření uživatele je však vyvolán dialog, ve kterém můžete kromě jména uživatele zadat také další parametry a dokonce rovnou vytvořit i stanice, které budou s tímto uživatel svázány.
Dialog pro založení nového uživatele systému a jeho stanic
Záložka základní
V případě, že je označena skupina uživatelů, zobrazí se v pravé části dva konfigurovatelné parametry s následujícím významem:
- Ukládat zprávy – nastavuje možnost ukládání zpráv do paměti systému.
- Maximální počet zpráv – parametrem se nastavuje maximální počet zpráv, které může mít uživatel uložené v systému. Po dosažení tohoto počtu jsou zprávy dle potřeby odmazávány (od nejstarších).
Pokud je označen uživatel, jsou v této záložce kromě uvedených parametrů ještě následující:
- PIN – pole slouží k zadání osobního identifikačního čísla uživatele, tzv. PINu (Personal Identification Number). Toto čtyřmístné číslo je využíváno pro přístup k chráněným službám systému (např. služba Soukromý hovor). Ve výchozím stavu je nastaven PIN na 1111.
- Interní číslo – číslo slouží především k identifikaci uživatele v rámci systému a je nutnou podmínkou pro směrování SMS zpráv.
- Stav – umožňuje uživateli nastavit jeden z předdefinovaných stavů, který je následně využíván spolupracujícími aplikacemi pro určení stavu uživatele. Předdefinované stavy odpovídají klasickým stavům z aplikací pro instant messaging.
- Aktivní profil – pole ukazuje aktuální aktivní profil uživatele. Po rozkliknutí volby lze vybrat jeden z dostupných profilů.
- Automaticky přepínat profily – tato volba slouží k aktivaci automatického přepínání profilů dle vazeb s časovými podmínkami, které jsou definovány v záložce Profily a časové podmínky.
Pokud zvolíte stanici, je vám k dispozici ještě více parametrů. Všechny jsou popsány v menu 6.4 Stanice.
Záložka Vlastnosti
Záložka Vlastnosti obsahuje řadu podzáložek, jejichž popis je pro přehlednost uveden v samostatné kapitole. Tato záložka je výjimečná tím, že veškeré parametry, které se na ní vyskytují, podléhají propadovým pravidlům. Celá propadová struktura a popis jednotlivých parametrů je uveden v kapitole 7.1 Záložka propadových parametrů.
Záložka Profily
Pro jednodušší práci s uživatelským nastavením byly vytvořeny uživatelské profily, které umožňují snadno měnit velké množství parametrů. Každý uživatel může mít nastaveno až osm různých profilů (nepočítaje nastavení bez profilu – dohromady tedy devět), které se mohou lišit v neomezeném počtu parametrů. Profily lze vytvářet v konfiguračním nástroji a také v Assistantu (webová aplikace pro správu uživatelských účtů). V kontextovém menu v okně profilů se nabízí následující volby:
- Přidat – volba slouží k přidávání profilů uživatele. Je aktivní pouze do doby, než je vytvořen osmý profil. Každému vytvořenému profilu je automaticky přiřazeno číslo profilu, a to vždy o jednu větší, než je dosavadní nejvyšší číslo u profilů tohoto uživatele. Dialog navíc umožňuje vytváření profilu dle již existujících profilů uživatelů. Profily se kopírují včetně veškerého jejich nastavení.
- Odebrat – volba odstraňuje označený profil uživatele.
- Přejmenovat – volba slouží k přejmenování existujících profilů uživatele.
Konfigurace každého profilu uživatele je rozdělena do tří záložek:
- Základní
- Hlasová pošta
- Vlastnosti
Základní
Sekce obsahuje tyto parametry:
- Jméno – uvádí pouze zvolené jméno profilu uživatele. Položku nelze v tomto okně přímo editovat. Jméno lze změnit přes kontextové menu vyvolané na příslušném profilu v přehledu dostupných profilů vlevo.
- Číslo – představuje identifikátor profilu využívaný především pro služby aktivace a deaktivace profilu. Bez vyplnění tohoto čísla nelze profil službou aktivovat.
- Svazek – touto volbou se profil uživatele přiřazuje k jednomu z vytvořených svazků systému. Při aktivaci profilu s přiřazeným svazkem dojde k automatickému přihlášení uživatele do tohoto svazku. Po deaktivaci profilu je opět uživatel ze svazku odhlášen.
ACD skupina – touto volbou se profil uživatele přiřazuje k jedné z vytvořených ACD skupin. Při aktivaci profilu s přiřazenou ACD skupinou dojde k automatickému přihlášení uživatele do této skupiny. Po deaktivaci profilu je opět uživatel z ACD skupiny odhlášen.
Upozornění
- Uživateli se ve výběru zobrazují pouze ACD skupiny, do kterých byl přidán. Aby došlo k automatickému přihlášení uživatele aktivací profilu, musí být do ACD skupiny předem přidán pomocí konfiguračního nástroje systému.
- Stav – umožňuje uživateli nastavit jeden z předdefinovaných stavů, který je následně využíván spolupracujícími aplikacemi pro určení stavu uživatele, pokud je daný profil aktivní. Předdefinované stavy odpovídají klasickým stavům z aplikací pro instant messaging.
Hlasová pošta
Tato záložka je svým obsahem podobná záložce Hlasová pošta na úrovni uživatele. Neumožňuje však konfiguraci některých základních parametrů hlasové pošty uživatele. Slouží pouze k upřesnění nastavení v rámci profilu. Položky zde uvedené mají vyšší prioritu než položky základního nastavení hlasové pošty uživatele. Nastavit lze následující:
- Progress – parametr nastavuje hlášku, která se bude přehrávat volajícímu v případě přesměrování na hlasovou poštu v rámci tohoto profilu uživatele.
- CFNA (přesměrování při nevyzvednutí) – parametr nastavuje přesměrování na hlasovou poštu v případě, že není hovor uživatelem vyzvednut do stanovené doby. Tato doba může být specifikována v záložce Přesměrování v rámci záložky Vlastnosti tohoto profilu uživatele, případně na jiné propadové úrovni konfigurace. Ve výchozím stavu je nastavena na 30 sekund.
- CFU (přesměrováno vždy) – parametrem se nastavuje bezpodmínečné přesměrování na hlasovou poštu. To znamená, že veškeré příchozí hovory uživatele jsou směrovány do hlasové pošty (není-li určena výjimka v rámci propadů).
- CFEC (přesměrování při obsazení) – parametrem se nastavuje přesměrování na hlasovou poštu v případě obsazení uživatele nebo v případě detekce dalších chybových stavů (např. odmítnutí hovoru).
Vlastnosti
Záložka Vlastnosti obsahuje řadu podzáložek, jejichž popis je pro přehlednost uveden v samostatné kapitole. Tato záložka je výjimečná tím, že veškeré parametry, které se na ní vyskytují, podléhají propadovým pravidlům. Celá propadová struktura a popis jednotlivých parametrů je uveden v kapitole 7.1 Záložka propadových parametrů.
Záložka Profily a časové podmínky
Vytvořené profily uživatele lze svázat s časovými podmínkami systému v menu Uživatelé – Uživatelé & Skupiny na záložce Profily a časové podmínky. V této záložce jsou v rámci kontextového menu k dispozici pouze dvě volby:
- Přidat – volbou se do tabulky přidává další řádek. Při přidávání je potřeba zvolit časovou podmínku, které se řádek týká. V rámci jednoho uživatele může být každá časová podmínka použita na této záložce jen jednou. Po vyčerpání všech časových podmínek je možnost Přidat nepřístupná.
- Odebrat – volba slouží k odebírání řádků tabulky.
K jedné časové podmínce lze přiřadit vždy jen jeden profil, který má být v době její platnosti aktivní. Pro různé časové podmínky však může být vybrán stejný profil. Chceme-li, aby se profily uživatele přepínaly dle vazeb s časovými podmínkami, musíme zaškrtnout volbu Automaticky přepínat profily, která se nachází v menu Uživatelé – Uživatelé a Skupiny na záložce Základní.
Záložka Telefonní seznamy
Záložka Telefonní seznamy se nachází v menu Uživatelé – Uživatelé & Skupiny.
- Pokud je v levém podokně označena skupina uživatelů, pak záložka zobrazuje aktuálně přiřazené telefonní seznamy pro tuto skupinu uživatelů. Zároveň lze přes kontextové menu vyvolat následující volby:
- Přidat – volba umožňuje přidat skupině uživatelů telefonní seznam výběrem ze zobrazeného přehledu dostupných seznamů systému.
- Odebrat – volbou lze odebrat skupině uživatelů libovolný z přiřazených telefonních seznamů.
- Pokud je v levém podokně označen uživatel, je vpravo zobrazen uživatelský telefonní seznam. Počet záznamů v tomto seznamu je omezen parametrem Maximální počet telefonních záznamů ze záložky Základní, umístěné v záložce Vlastnosti. Ve výchozím nastavení je počet záznamů omezen na tisíc. Kontextové menu nabízí následující volby:
- Přidat – umožňuje přidat jeden řádek uživatelského telefonního seznamu. Volba je aktivní pouze do doby dosažení maximálního počtu záznamů.
- Odebrat – volbou lze odebrat označený záznam uživatelského telefonního seznamu.
- Odebrat vše – volbou se odebírají všechny záznamy uživatelského telefonního seznamu najednou.
- Exportovat – volbou lze exportovat aktuální uživatelský seznam do souboru ve formátu xml nebo csv.
- Importovat – volbou lze importovat uživatelský telefonní seznam ve formátu xml nebo csv.
Uživatelský telefonní seznam se skládá z dvanácti sloupců s následujícím významem:
- Jméno – jméno uživatele prezentované na systémových telefonech a v jiných aplikacích.
- Přezdívka – zvolená přezdívka uživatele.
- Schéma – volba umožňuje stanovit, zda zadaná identifikace bude přenášena s příznakem čísla či URI.
- Prefix – volba umožňuje nastavit náběhový prefix definovaný v menu Globální data – Globální parametry. Tento prefix je při volání z telefonního seznamu automaticky předtočen před uvedeným číslem uživatele.
- Číslo – do tohoto sloupce se zadává samotné číslo či URI uživatele.
- Vyzváněcí tón – pro každý záznam uživatelského seznamu lze zadat zvolený vyzváněcí tón. Pokud bude uživatel odpovídající tomuto záznamu volat na vaši stanici, bude terminál vyzvánět dle nastaveného vyzváněcího tónu.
I v případě telefonních seznamů platí propadová pravidla popsaná v kapitole 7.1 Záložka propadových parametrů. To znamená, že telefonní seznamy přiřazené na úrovni skupiny jsou dostupné i uživatelům v rámci příslušných podskupin.
Zbylých šest sloupců slouží k přesměrování příchozích hovorů daného kontaktu na konkrétní destinaci. Nastavení přesměrování v rámci telefonního seznamu má nejvyšší prioritu ze všech přesměrování, která lze v rámci systému definovat.
Záložka Hlasová pošta
Záložka Hlasová pošta slouží ke konfiguraci hlasové pošty uživatele a naleznete ji v menu Uživatelé – Uživatelé a Skupiny. Stejně jako v případě telefonních seznamů i záložka Hlasová pošta má dvě podoby závislé na úrovni, kterou chce uživatel konfigurovat.
Hlasová pošta u skupin
Po označení skupiny lze v této záložce konfigurovat jen několik málo parametrů. Nastavení má nižší prioritu než nastavení na úrovni podskupiny či uživatele. Nastavit lze následující:
- Uvítací hláška – volbou lze hromadně nastavit uvítací zprávu hlasové pošty všem uživatelům v rámci této skupiny.
- Zpráva – parametrem lze nastavit text zprávy informující o novém vzkazu nahraném do hlasové pošty. Kromě statického textu lze také využít dynamických značek s následujícím významem:
- %u – jméno volaného uživatele
- %n – jméno volajícího uživatele
- %c – číslo volajícího uživatele
- %d – datum a čas vytvoření hlasové zprávy
- Ukládat uživateli – parametrem lze povolit či zakázat ukládání zpráv u uživatele nehledě na jeho nastavení nebo lze jeho nastavení respektovat. Volba je určena pro zobrazení zprávy v Assistantu.
- SIPové stanice – parametrem lze povolit či zakázat přeposílání zpráv na SIPové stanice uživatele nehledě na jejich nastavení nebo lze jejich nastavení respektovat (volba Dle stanic).
- Emailové stanice – parametrem lze povolit či zakázat přeposílání zpráv na emailové stanice uživatele nehledě na jejich nastavení nebo lze jejich nastavení respektovat (volba Dle stanic).
- Externí stanice – parametrem lze povolit či zakázat přeposílání zpráv na externí stanice uživatele nehledě na jejich nastavení nebo lze jejich nastavení respektovat (volba Dle stanic).
Hlasová pošta u uživatele
Po označení uživatele lze v této záložce nastavovat následující parametry:
- Povolit – parametrem lze pro daného uživatele povolit využívání hlasové pošty.
Sekce Přesměrování
Sekce má tyto parametry:
- CFNA – přesměrování při neodpovídá – Parametr nastavuje přesměrování na hlasovou poštu v případě, že hovor není uživatelem vyzvednut do stanovené doby. Tato doba může být specifikována v záložce Přesměrování v rámci záložky Vlastnosti tohoto uživatele, případně na jiné propadové úrovni konfigurace. Ve výchozím stavu je nastavena na 30 sekund.
- CFU – přesměrování vždy – Parametrem se nastavuje bezpodmínečné přesměrování na hlasovou poštu. To znamená, že veškeré příchozí hovory uživatele jsou směrovány do hlasové pošty (není-li určena výjimka v rámci propadů).
- CFEC – parametrem se nastavuje přesměrování na hlasovou poštu v případě obsazení uživatele nebo v případě detekce dalších chybových stavů (např. odmítnutí hovor).
Sekce Uvítání
Sekce má tyto parametry:
- Uvítací hláška – volba slouží k nastavení přehrávané uvítací zprávy hlasové pošty uživatele.
- Možnost nastavení uvítací hlášky – volbou lze povolit či zakázat uživateli možnost nahrávání vlastních uvítacích zpráv pro hlasovou poštu prostřednictvím služby Nahraj uvítání (*35).
Sekce Vzkaz
Sekce má tyto parametry:
- Maximální délka vzkazu [s] – parametrem se definuje maximální délka nahrávání hlasové zprávy. Po dosažení této doby je hovor automaticky ukončen systémem.
- Neukládat – Parametrem lze zakázat ukládání hlasových zpráv do paměti systému. Tyto hlasové zprávy jsou pouze přeposílány e-mailem (dle nastavení).
- Maximální doba uložení vzkazu [s] – parametrem se nastavuje maximální doba uložení hlasových zpráv v paměti systému. Po vypršení této doby jsou hlasové zprávy z paměti odmazány ve chvíli, kdy je ukládána další hlasová zpráva.
- Mazání nejstarších zpráv při nedostatku místa – volbou se nastavuje možnost odmazávání nejstarších hlasových zpráv z paměti systému při nedostatku místa pro nové hlasové zprávy.
- Maximální počet vzkazů – parametr nastavuje maximální počet uložených hlasových zpráv v paměti systému.
Sekce Upozornění
Sekce má tyto parametry:
- Zpráva – parametrem lze nastavit text zprávy informující o novém vzkazu nahraném do hlasové pošty. Kromě statického textu lze také využít dynamických značek s následujícím významem:
- %u – jméno volaného uživatele
- %n – jméno volajícího uživatele
- %c – číslo volajícího uživatele
- %d – datum a čas vytvoření hlasové zprávy
- Ukládat uživateli – parametrem lze povolit či zakázat ukládání zpráv u uživatele nehledě na jeho nastavení nebo lze jeho nastavení respektovat. Volba je určena pro zobrazení zprávy v Assistantu.
- SIPové stanice – parametrem lze povolit či zakázat přeposílání zpráv na SIPové stanice uživatele nehledě na jejich nastavení nebo lze jejich nastavení respektovat (volba Dle stanic).
- Emailové stanice – parametrem lze povolit či zakázat přeposílání zpráv na emailové stanice uživatele nehledě na jejich nastavení nebo lze jejich nastavení respektovat (volba Dle stanic).
- Externí stanice – parametrem lze povolit či zakázat přeposílání zpráv na externí stanice uživatele nehledě na jejich nastavení nebo lze jejich nastavení respektovat (volba Dle stanic).
- Odeslat i bez zanechání hlasové zprávy – volbou lze povolit odeslání zprávy i v případě, že volající zavěsil dříve, než bylo spuštěno nahrávání.
Sekce Parametry schránky
Sekce má tyto parametry:
- Destinace pro zpětná volání – nastavuje destinaci, na kterou je směrováno zpětné volání z menu hlasové pošty v případě, že není znám uživatel, který záznam vytvořil, ale systém má informaci o čísle volajícího.
- Výchozí stanice zpětného volání – pokud uživatel nevolá do své hlasové schránky interně v rámci systému ale externě, je při odpovědi na vzkaz použita identifikace nastavené stanice.
Záložka Soubory
Tato záložka se vyskytuje na úrovni skupiny a uživatele a slouží k pohledu na soubory s nahranými hovory nad těmito objekty. Bližší popis jednotlivých sloupců přehledové tabulky či voleb kontextového menu naleznete v kapitole 3.10 Možnosti přenašečů v sekci nazvané Soubory.
Záložka Assistant
Tato záložka je k dispozici pouze na úrovni uživatele. Ve výchozím stavu je bráno nastavení parametrů Assistanta z menu Globální data – Assistant – Nastavení administrace. Pokud chcete nastavení změnit pro konkrétní uživatele, je potřeba založit individuální nastavení. K dispozici jsou následující parametry:
- Výchozí stránka aplikace – volbou lze nastavit výchozí stránku, která bude uživateli zobrazena po spuštění Assistanta
- Výchozí jazyk – volbou lze definovat výchozí jazyk Assistanta
- Adresář obrázků – volbou lze definovat sadu obrázků použitou v rámci Assistanta
- Jméno souboru CSS stylu – volbou lze definovat vzhled Assistanta
Záložka Volné minuty/SMS
Záložka slouží k nastavení volných minut a SMS pro konkrétního uživatele. Nastavené volné minuty a SMS se uživateli odečítají pouze na přenašečích, přes které hovor odchází ven ze systému a které májí zároveň povoleno účtování hovoru na přenašeči (záložka Základní daného přenašeče). Ve výchozím stavu jsou to všechny přenašeče typu Default OUT.
Výběr tarifu
Kliknutím na tlačítko Nastavit volné minuty/SMS se vyvolá dialog, kde lze zvolit jeden z tarifů, které byly definovány v menu Účtování a tarify. Navíc lze v rámci tohoto dialogu přiřadit tarifu daného uživatele stejné nastavení, jaké bylo již dříve definováno na některém z uživatelů či přenašečů. V případě potřeby lze později tarif změnit prostřednictvím volby Použitý tarif. Pokud tak učiníte, ztratíte veškeré uložené údaje o volných minutách s daným tarifem. Pro úplné zrušení tarifu lze použít tlačítko Zrušit volné minuty/SMS.
Nastavení volných minut a SMS
Po zvolení konkrétního tarifu se v této sekci zobrazí řádky odpovídající jednotlivým kreditům tarifu. Poklikáním na konkrétní řádek tabulky je vyvolán dialog pro nastavení počtu volných minut, SMS zpráv a také dalších vlastností kreditu pro daného uživatele. Dialog je znázorněn na následujícím obrázku.
Samotná tabulka obsahuje sloupce s následujícím významem:
- Název kreditu – udává název kreditu, jak byl definován při vytváření tarifu.
- Volné minuty – udává počet volných minut na měsíc pro daného uživatele. Tento počet volných minut je také na začátku zúčtovacího období nabit na účet daného uživatele. Pokud je počet volných minut v tomto sloupci změněn v průběhu měsíce, dojde k jeho navýšení až na začátku dalšího zúčtovacího období, pokud není určeno jinak v rámci dialogu pro nastavení.
- Volné minuty na tento měsíc – sloupec udává skutečný počet volných minut, které může uživatel v tomto měsíci využít. Jsou zde tedy zahrnuty také případné převedené volné minuty z předchozího zúčtovacího období.
- Utracené minuty – zobrazuje aktuální počet provolaných minut uživatelem v daném zúčtovacím období.
- Volné SMS – udává počet volných SMS na měsíc pro daného uživatele. Tento počet volných SMS je také na začátku zúčtovacího období nabit na účet daného uživatele. Pokud je počet volných SMS v tomto sloupci změněn v průběhu měsíce, dojde k jeho navýšení až na začátku dalšího zúčtovacího období, pokud není určeno jinak v rámci dialogu pro nastavení.
- Volné SMS na tento měsíc – sloupec udává skutečný počet volných SMS, které může uživatel v tomto měsíci využít. Jsou zde tedy zahrnuty také případné převedené volné SMS z předchozího zúčtovacího období.
- Utracené SMS – zobrazuje aktuální počet odeslaných SMS uživatelem v daném zúčtovacím období.
- Den vyúčtování – umožňuje nastavit den v měsíci, kdy se přechází do nového zúčtovacího období. V tento den jsou navýšeny počty volných minut a SMS podle zvoleného režimu převodu, ale minimálně na hodnoty stanovené sloupci Volné minuty za měsíc a Volné SMS za měsíc. Nastavení 0 znamená nikdy (manuálně) a nastavení 32 znamená každý den.
- Režim převodu – volbou se nastavuje způsob převodu starých volných minut do následujícího zúčtovacího období.
- Nepřevádět – volné minuty ani SMS se z minulého zúčtovacího období nepřevádí.
- Napřed nové – staré volné minuty a SMS se převádí, ale nejprve jsou využívány nové. Nevyužité jednotky starší než jeden měsíc nejsou převedeny.
- Napřed staré – staré volné minuty a SMS se převádí a teprve po jejich vyčerpání se začnou odečítat nové. Nevyužité jednotky starší než jeden měsíc nejsou převedeny.